Skocz do: Nawigacja, szukaj
Orc Warlord.gif Orc Warlord
950 Hp
670 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 1005)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Staje się na krótko niewidzialny, Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości Obrażenia od energii Obrażenia od ognia
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ziemi
Odgłosy: "Ikem rambo zambo!"; "Orc buta bana!"; "Ranat Ulderek!"; "Fetchi Maruk Buta".
Sposób ataku: W zwarciu (0-250 hp), na dystans Throwing Starami (0-170 hp).
Maks. obrażenia: 370 hp
Zachowanie: Nie ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Bardziej przerażający niż najstraszliwszy berserker, generał orków sieje postrach wśród wszystkich cywilizowanych ras. Ci orkowie są najsilniejszymi wojownikami wśród swej rasy. Zdołali dostąpić najwyższych godności poprzez zdradę i morderstwo. Mimo iż ich umiejętności walki są na tyle wysoko rozwinięte, że potrafią oni przepołowić człowieka jednym ciosem swoich potężnych mieczy, preferują oni kombinację swojej nadzwyczajnej szybkości i sprytu do pokonania swoich wrogów. Starają się unikać otwartej walki, czyhając na nieostrożnych poszukiwaczy przygód, by zaatakować znienacka.Wygląda jak Elite Orc Guard.
Występowanie: Orc Fortress, Dzielnica Cudzoziemców Yalaharu, fort orków na stepach Zao.
Taktyki: Orc Warlord nie jest zbyt wymagającym przeciwnikiem. Paladyn około 50 poziomu jest w stanie poradzić sobie z pojedynczym osobnikiem, ważne jest aby trzymać go cały czas na dystans. Walka z kilkoma naraz jest bardziej niebezpieczna. Potwory te ciosami z dystansu często zadają blisko 100 hp. Szczególnie groźna, zwłaszcza w walce z kilkoma osobnikami, jest zdolność krótkotrwałego znikania, przez co Warlord może niepostrzeżenie zaatakować gracza w zwarciu. Dla knighta z dobrymi skillami nie jest wymagającym potworem do blokowania (jednak uważać na większe grupy!), zabijanie samemu dla rycerza jest nieopłacalne z uwagi na wysoką obronę potwora oraz atak.
Loot: 0-50 gp, 0-2 Fish, Royal Spear, 0-22 Throwing Star, Broken Helmet, Orc Tooth, Skull Belt, Scimitar, Plate Legs, Orcish Axe, Brass Legs, Plate Armor, Protection Amulet, Dark Helmet, Two Handed Sword, Health Potion (rzadko) Dragon Hammer (rzadko), Orc Trophy (rzadko), Crusader Helmet (rzadko), Stealth Ring (rzadko), Golden Ring (rzadko), Magma Boots (rzadko), pojedynczy element Amazon Setu (tylko podczas najazdów na Femor Hills i Thais), Orc Tusk (zawsze i tylko z przywołanych Orków podczas wykonywania Machinery of War Quest).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Orkowie.