Skocz do: Nawigacja, szukaj
Scarab.gif Scarab
320 Hp
120 Exp (Exp/Hp: 0.4)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 180)
Summon/Convince: 395/395
Specjalne: Zostawia Poison Fieldy, Używa Haste, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od energii Obrażenia od lodu
Wrażliwy na: Obrażenia od ognia
Odgłosy: Brak
Sposób ataku: W zwarciu (0-35 hp), W zwarciu trucizną (1-40 hp)
Maks. obrażenia: 75 hp
Zachowanie: Ucieka, jak ma mało hp i zabija pomniejsze larwy, jeśli staną mu na drodze.
Opis: Skarabeusz jest powiązany z ukrytymi tajemnicami i mądrością, co uczyniło te żuki ważnym symbolem religijnym w Ankrahmun. Zazwyczaj są spotykane w swoich podziemnych kryjówkach, ale zamieszkują także w świętych miejscach, jak świątynie czy grobowce. Skarabeusze bronią swojego terytorium w zażarty sposób. Zaatakują każdego, kto ośmieli się wedrzeć na ich teren i nie ustąpią, dopóki zagrożenie nie zostanie wyeliminowane. Ich skorupy są niezmiernie twarde i czasami bronie mogą się roztrzaskać na ich chitynowym pancerzu. Są ponadto zdolne do gromadzenia trucizny w zabójczą chmurę przyprawiających o mdłości gazów, która ochrania skarabeusze zwłaszcza podczas ucieczki, jeśli zostaną do niej zmuszone.Jest podobny do Burrowing Beetle.
Występowanie: Jaskinie Skarabeuszy pod Kha'labal, Tomby, okolice Chor, Dzielnica Rozrywkowa Yalaharu
Taktyki: Mityczny Skarabeusz potrafi być dobrym przeciwnikiem dla niedoświadczonego gracza, który powinien tymczasowo omijać potwory tego rodzaju z daleka, gdyż ich siła może okazać się zabójcza. Potem, przez pewien czas mogą okazać się dobrym źródłem punktów doświadczenia, jednak i wtedy należy uważać. Kilka skarabeuszy może w krótkim czasie pozbawić życia nawet i dobrego rycerza. Szczególnie denerwującym utrudnieniem dla graczy jest fakt, iż skarabeusze bardzo lubią zostawiać pola trucizny. Wejście na jedno z nich powoduje zatrucie, które odpiera początkowo po pięć punktów życia. Gdyby nie ta niedogodność, to na skarabeusze wybierałoby się na pewno znacznie więcej osób.

Jak na ilość otrzymywanych za nie punktów doświadczenia, mają bardzo dużo życia, przez co różdżki są trochę na nie za słabe, więc magowie powinni się wspierać albo czarem exori flam, albo powinni zbierać większą ilość skarabeuszy i wykańczać je wszystkie za pomocą runy Great Fireball. Ten drugi sposób nie jest chętnie stosowany, gdyż należy mieć na uwadze koszty tej metody, które są duże, a łupy ze skarabeuszy raczej skąpe, chociaż od czasu do czasu znaleźć można jakiś cenny klejnot, który w starożytnych czasach zapewne został złożony w ofierze bogom, przez twórców piramid.

Rycerze powinni wyprawiać się na skarabeusze dopiero po wytrenowaniu się we władaniu bronią i zdobyciu lepszego oręża, gdyż przebicie ich pancerza nie jest łatwe.
Loot: 0-52 gp, Meat, Piece of Scarab Shell, Scarab Coin (rzadko), Daramanian Mace (bardzo rzadko), Small Amethyst (bardzo rzadko), Small Emerald (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Owady.