Skocz do: Nawigacja, szukaj
Nightmare.gif Nightmare
2700 Hp
2150 Exp (Exp/Hp: 0.8)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 3225)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Przyśpiesza, Leczy się, Poison Ball (250-350 hp), Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od energii Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu
Wrażliwy na: Obrażenia od świętości
Odgłosy: "Close your eyes... I want to show you something.", "I will haunt you forever!", "Pffffrrrrrrrrrrrr.", "I will make you scream.", "Take a ride with me.", "Weeeheeheeeheee!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-150 hp), Na dystans śmiercią (130-170 hp)
Maks. obrażenia: 500 hp
Zachowanie: Ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Jedną rzeczą jaka zawsze ucieka demonom oraz ich mocom są sny. Dar śnienia jest dostępny jedynie dla śmiertelników. Niektóre demony, nadal jednak czają się na granicy snów, patrzą, ślinią się z nienawiścią i z żądzą. Czasami śniący ma nikłą świadomość, że jest obserwowany przez tych nieproszonych widzów. Takie sny często przeradzają się w koszmary. Chaos i strach, który jest wywoływany przez koszmary, umożliwia czającym się demonom ukraść nieco z esencji tych snów. Zjadając coraz to więcej tej substancji, demony zdobywają cechy, które nie są normalnie dla nich osiągalne. W pewnym zakresie, są nawet w stanie nawiedzać sny śmiertelników, mimo, że ich oddziaływanie jest jedynie pośrednie i ograniczone. Ich fizyczna forma odzwierciedla ich nieustanną podróż do miejsca gdzie nie należą i przybiera formę stwora podobnego do konia. Ich moce w świecie żywych w jakiś sposób są bardziej znaczące i często obejmują osłabianie śmiertelników by ukraść im ich siły życiowe.
Występowanie: Pits of Inferno, Formorgar Mines, The Crystal Caves, Dzielnica Cmentarna Yalaharu, Dzielnica Alchemiczna Yalaharu
Taktyki: Jest częstym celem polowań wysoko poziomowych graczy ze względu na stosunkowo małe obrażenia i dość dobry loot. Należy ustawiać się na skos, tuż przy koszmarze, ponieważ jego obrażenia fizyczne nie są imponujące. Często zabijane, aby zbierać Demonic Essence.
Loot: 0-213 gp, 0-4 Platinum Coin, 0-2 Ham, 0-4 Meat, 0-4 Power Bolt, 0-2 Concentrated Demonic Blood, Demonic Essence, Soul Orb, Essence of a Bad Dream, Scythe Leg, Ancient Shield (rzadko) Knight Legs (rzadko), Skeleton Decoration (rzadko), War Axe (rzadko), Death Ring (bardzo rzadko), Boots of Haste (bardzo rzadko), Mysterious Voodoo Skull (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Demony.