Skocz do: Nawigacja, szukaj
Carniphila.gif Carniphila
225 Hp
150 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 225)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Silnie Paraliżuje, Zatruwa (od 5 hp/tura), Używa czaru Terra Berserk (40-100 hp), Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od energii Obrażenia od lodu
Wrażliwy na: Obrażenia od ognia
Odgłosy: Brak
Sposób ataku: W zwarciu (0-50 hp), na dystans ziemią (0-90 hp)
Zachowanie: Nie ucieka, jak ma mało hp.
Opis: podobny do Omnivory
Występowanie: Tiquanda, Dzielnica Rozrywkowa Yalaharu
Taktyki:
Obszar występowania Carniphilli

Owo spotkanie może się okazać śmiertelne dla słabszych graczy, gdyż jest to bardzo dobry przeciwnik, którego umiejętności mogą zaskoczyć niedoświadczonego gracza. Obrażenia zadawane przez tego stwora są bardzo duże, więc niskopoziomowi gracze, a zwłaszcza druidzi i magowie, powinni mieć się na baczności. Mogłoby się wydawać, że skoro Carniphila jest powolna, to w razie kłopotów można łatwo przed nią uciec. Niestety, tak nie jest. Carniphila może rzucić czar, którym potrafi tak mocno sparaliżować gracza, jak nic innego w grze. Nawet gracze z poziomem grubo ponad setny przy takim paraliżu poruszają się kilka razy wolniej niż postać z pierwszym poziomem doświadczenia. Jeśli istnieje zagrożenie życia, należy niezwłocznie użyć jakąkolwiek formę leczenia i jak najszybciej się oddalić od przeciwnika. W razie problemów, pomocne mogą okazać się runy.

Carniphila, jak większość stworzeń z dżungli, potrafi zatruwać, jednak każdy gracz nie powinien mieć z tym problemu, o ile wcześniej zakupi czar Antidotum. Jeśli chodzi o przedmioty zostawiane przez tą roślinę, to nie należy się spodziewać jakichś rewelacji, przez co Carniphila jest raczej postrzegana nie jako cel wyprawy, ale jako pewną niedogodność podczas podróży przez gąszcze.
Loot: 0-39 gp, 0-3 Meat, 0-2 Ham, Bag, Grave Flower, Sling Herb, Shadow Herb, Dark Mushroom (rzadko), Seeds (rzadko), Carrot on a Stick (bardzo rzadko), Corncob
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Roślinopodobne.