Skocz do: Nawigacja, szukaj
Black Knight (szachy).gifTen artykuł dotyczy rycerza, ale jest także czarny koń szachowy o tej samej nazwie!

Black Knight.gif Black Knight
1800 Hp
1600 Exp (Exp/Hp: 0.9)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 2400)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od lodu Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci Obrażenia od energii Obrażenia od ognia
Wrażliwy na: Obrażenia od świętości
Odgłosy: "No prisoners!", "By bolg's blood", "You're no match for me!", "NO MERCY!", "MINE!".
Sposób ataku: W zwarciu (0-300hp), na dystans włóczniami (0-200hp).
Maks. obrażenia: 350 hp
Zachowanie: Walczy do śmierci.
Opis: Czarny Rycerz jest dezerterem z królewskiej armii rycerskiej. Żyje on głęboko pośród bagnistych terenów Tibii i atakuje każdego nieproszonego gościa. Jest świetnym wojownikiem zarówno w zwarciu jak i na dystans, oprócz tego ma powiązanie z pewnym zadaniem, którego nagrody znajdują się w jego domu.
Występowanie: Black Knight Villa.
Taktyki: Czarny Rycerz występuje tylko w jednym miejscu w grze. Otoczony jest przez Bonelordy co może stanowić zagrożenie. Wchodząc najlepiej pozbyć się ich oraz skorpionów przy użyciu run GFB. Jednak sam Czarny Rycerz jest znacznie groźniejszy. Atakuje w zwarciu zadając bardzo duże obrażenia.

Istnieją trzy sposoby walki z nim.

  • Pierwszy jest następujący. Rycerze - często przy pomocy słabych summonów - ustawiają się tak, aby Czarny Rycerz stał pod teleportem. Jeśli gracze korzystają z pomocy przyzwanego potwora należy pamiętać, aby gracz nie blokujący atakował jako trzeci. W tym celu gracz blokujący atakuje stosując technikę "defensive fighting", a drugi gracz, do którego należy summon, zaznacza atak nie podchodząc do niego. Trzeba to jednak zrobić tak, aby summon podszedł tak, jak na obrazku. Dopiero potem drugi rycerz podchodzi do przeciwnika stając po przekątnej. W ten sposób atakując jako trzeci przy pomocy broni dwuręcznej, zgarnia prawie całe doświadczenie, a Czarny Rycerz rzadko będzie się przerzucał na niego czy na summona. Trzeba się jednak liczyć z tym, że summon w trakcie kilkugodzinnej wyprawy zginie nie raz i trzeba być na to przygotowanym. Oczywiście zastępując summona trzecim rycerzem problem znika. Można też zaprosić na wyprawę czwartego rycerza jednak ten będzie zmuszony stać po linii prostej, więc najlepiej będzie, jeśli będzie atakował jako drugi używając broni jednoręcznej i w razie gdyby Czarny Rycerz zaczął go atakować powinien natychmiast zmienić typ ataku na "defensive fighting". Jeżeli Czarny Rycerz obierze sobie za cel gracza, który używa broni dwuręcznej ten powinien wejść w teleport a potem powrócić. Trzeba się liczyć z tym, że im więcej osób bierze udział w wyprawie, tym mniejsza część skarbu przypadnie graczom podczas podziału.
  • Drugą metodą jest walka przy pomocy gracza blokującego i graczy atakujących z dystansu. Gracz blokujący odciąga przeciwnika na północ chodząc na prawo i lewo w celu ograniczenia liczby zadawanych obrażeń a gracze atakujący czynią swą powinność stojąc przy teleporcie. W ten sposób gdyby Czarny Rycerz zmienił cel, gracze atakujący mogą łatwo przed nim uciec. Należy pamiętać jednak, że po przejściu przez teleport przeniesiemy się do miejsca, gdzie czekają dwa Bonelordy oraz Wyverna.
  • Trzecia metoda podobna jest do tej używanej do walki z Hero, Elite Knight blokuje, a Master Sorcerer/Elder Druid używa czaru Death Strike ponieważ to jedyny czar spontaniczny mogący zadać mu porządne obrażenia, w razie przerzucenia się Black Knighta na postacie magiczne, rycerz używa czaru Exeta Res.
Czekając na respawn gracze nie blokujący powinni stać po prawej stronie teleportu a gracz blokujący z lewej strony teleportu (wszyscy kratkę niżej niż teleport aby nie zakłócać respawnu). W ten sposób nowi Czarni Rycerze powinni zacząć od zaatakowania gracza blokującego.
Loot: 0-133 gp, 0-3 Spear, 0-2 Brown Bread, Battle Hammer, Two Handed Sword, Double Axe, Dark Armor, Halberd, Plate Armor, Dark Helmet, Steel Helmet, Brass Legs, Rope, Knight Legs (rzadko), Warrior Helmet (rzadko), Knight Axe (rzadko), Knight Armor (rzadko), Ruby Necklace (rzadko), Dragon Lance (bardzo rzadko), Piggy Bank (bardzo rzadko), Lightning Legs (bardzo rzadko), Boots of Haste (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Przestępcy.