Skocz do: Nawigacja, szukaj
Arrow Red.png Jest to skrócona informacja o Liquid Black Quest. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację, kliknij tutaj, zaś tutaj, by ją schować.
Znany również jako: Deepling Outfit Quest
Nagroda: Small Golden Anchor, True Heart of the Sea, Platinum Coins, Necklace of the Deep, Deepling Backpack, Heavy Trident, Deepling Staff, Warrior's Shield, Black Pearls, Giant Shimmering Pearl, Guardian Axe, Trophy of Tanjis, Trophy of Obujos, Trophy of Jaul, Tanjis' Sight, Obujos' Shell, Jaul's Pearl, Możliwość zabicia trzech bossów: Tanjisa, Obujosa i Jaula
Lokacja: Quirefang
Wymagany poziom: -
PACC: Tak
Potwory, które można napotkać po drodze: Calamary, Fish (Potwór), Jellyfish, Northern Pike (Potwór), Manta Ray, Deepling Worker, Deepling Scout, Shark, Deepling Spellsinger, Deepling Warrior, Deepling Guard, Deepling Tyrant, Deepling Master Librarian, Jaul, Obujos, Tanjis
Legenda:

Wymagania

  • Pick.gif Pick lub zamiennik
  • Rope.gif Rope lub zamiennik
  • Gp.gif Gp na podróże

Nasza pierwsza wizyta na Gray Island

Rejsy na nowa wyspę realizują jedynie statki w Ab'Dendriel, Venore, Darashia lub Edron. Udajemy się więc do kapitana jednego z nich i mówimy:

  • Hi > Gray Island > Yes

Po dopłynięciu, możemy porozmawiać z NPC Scrutinon lub od razu zejść (dziurą) do jaskini i wskoczyć w napotkany w niej wir wodny, który przeniesie nas na drugą stronę jaskini. Tam używamy liny i wydostajemy się na powierzchnię.

Teraz możemy pozwiedzać okolicę. Na powierzchni jest kilku NPC. Idąc na północny zachód od miejsca z którego wyszliśmy, natrafimy na schody prowadzące w dół. Jest tam depo i niżej świątynia z teleportem, z którego można skorzystać, jeśli chcemy zostać mieszkańcem Gray Island.

Następnie udajemy się do miejsca zaznaczonego na poniższej mapce białym kółkiem (Strange Machine) i wchodzimy do dziury.

Liquid Black Strange Machine.png

Otwieramy skrzynię i znajdujemy notes. Po przeczytaniu treści notesu, siadamy na fotelu i używamy go. Zostaniemy przeniesieni do NPC Spectulus w Edron, z którym ucinamy sobie pogawędkę o treści:

  • Hi > Underground machine > Yes > Yes

Po rozmowie nasz QuestLog zostanie zaktualizowany, a my możemy wrócić na Gray Island

Odblokowanie teleportu (Skrót na Deeplingi)

Przed wyruszeniem warto sprawdzić zapasy, gdyż po drodze natkniemy się na Deepling Warriory, Deepling Spellsingery i Deepling Guardy.
Zaczynamy w miejscu skąd ruszaliśmy poprzednio, lecz tym razem wchodzimy do innej dziury. Tam po schodach schodzimy na sam dół i dalej idziemy według mapek.

Liquid Black skrot.PNG

Liquid Black skrot 1.pngLiquid Black skrot 2.pngLiquid Black skrot 3.png

Liquid Black skrot 4.pngLiquid Black skrot 5.png

Po zejściu schodami wchodzimy do teleportu, który nas przeniesie na powierzchnię i od tej pory możemy cieszyć się odblokowanym skrótem

Liquid Black skrot 6.png


Dark Desintegration - Stage 1 (Dzień 1)

Naszym zadaniem jest zapełnienie skarbca boga Qjell oszlifowanymi kryształami - Heart of the Sea Heart of the Sea.gif, w zamian za co dostaniemy dostęp do nowych terenów (Stage 2)
Jako że skarbiec pomieści aż 100 kryształów, czeka nas dużo pracy. Nie oznacza to jednak, iż sami musimy tyle zebrać. Udanie się tam z grupą znajomych sprawi, że zadanie wykonamy szybciej i bezpiecznie.
Poprzez odblokowany skrót udajemy się pod wodę i dalej idziemy według mapek

LiquidBlackStage1-2.pngLiquidBlackStage1-3.png

Jaskinia z kryształami LiquidBlackStage1-4.png

Po dotarciu na miejsce, używamy kilofa lub zamiennika na występujących tu w dużych ilościach kryształach. Należy uważać, gdyż podczas wykonywania tych czynności, może się zrespić obok nas Deepling Guard lub kryształ może się okazać za twardy na nasze uderzenia. Jeśli trafimy na odpowiedni, w naszym plecaku pojawi się kawałek odłamanego kryształu - Rough Red Gem Rough Red Gem.gif. Aby kryształ nabrał odpowiedniego wyglądu, udajemy się teraz do miejsca z wirem wodnym, przy pomocy którego postaramy się go oszlifować.

LiquidBlackStage1-5.png LiquidBlackStage1-6.png

Po oszlifowaniu, wracamy do posągu i używamy Heart of the Sea w odpowiednim zagłębieniu na nim. Należy to robić ostrożnie, gdyż kryształ może się ukruszyć.

LiquidBlackStage1-1.png

Czynność tę powtarzamy do momentu, aż skarbiec się napełni i zmieni wygląd LiquidBlackStage1-7.png


Dark Desintegration - Stage 2 (Dzień 2)

Jeśli udało nam się zapełnić kryształami skarbiec boga Qjell, na drugi dzień po zapisie serwera uzyskamy dostęp do nowych terenów na północ od posągu, a tym samym możliwość wykonania kolejnej misji, otwierającej drogę do walki z jednym z Bossów Deeplingów. Ze względu na liczne grupy potworów należy sprawdzić stan naszych zapasów. Podobnie jak w przypadku kryształów, przyda się pomoc znajomych.

Deepling Addon 2 Quest4.png Deepling Addon 2 Quest5.png

Uwaga! Gdy dojdziemy do pomieszczenia na mapce poniżej, a dzień wcześniej zebraliśmy minimum 10 Heart of the Sea, możemy dodatkowo wejść do pokoju z nagrodami (teleport w zachodniej części). Bardzo rzadko można dostać True Heart of the Sea

Liquid Black Quest room.png

Dalej idziemy wzdłuż zielonej linii na mapce i na końcu po schodach w górę.

Liquid Black Stage2-1.png

Znaleźliśmy się w docelowej jaskini Liquid Black Stage2-2.png

Tak jak dzień wcześniej, naszym zadaniem będzie zbieranie kryształów. Wystarczy stanąć przy krysztale i co jakiś czas używać na nim kilofa lub zamiennika. Jeśli uzbieramy odpowiednią ilość, w naszym plecaku pojawi się Crate.gif - Crate Full of Coral. Jednorazowo możemy zabrać tylko 3 skrzynki. Gdy już je mamy, udajemy się w drogę powrotną, jednak tym razem idziemy wzdłuż różowej linii na mapce wyżej i na końcu po schodach w górę. W tym pomieszczeniu należy odbudować rampę. Aby to zrobić,

skrzynię używamy w tym miejscuLiquid Black Stage2-4.png

Uwaga! Skrzyni nie da się użyć bezpośrednio z plecaka. Wpierw musimy ją postawić na ziemi obok i dopiero użyć na wyznaczonym miejscu.

Następnie używamy łopaty na schodach Liquid Black Stage2-5.png

Czynność tę powtarzamy dla każdej skrzynki. Następnie ponownie biegniemy do jaskini z kryształami po kolejne skrzynki i tak w kółko do momentu, aż rampa zostanie naprawiona.
Aby uzyskać dostęp do Stage 3, wskazane jest oddać minimum 10-15 skrzynek (im więcej tym lepiej), dlatego też zalecany jest pośpiech, aby inni gracze nie zakończyli odbudowy wcześniej.
Po zakończeniu odbudowy można wrócić na powierzchnię.

Dark Desintegration - Stage 3 (Dzień 3)

Ostatni stage który trwa 5 dni. Podczas tego okresu możemy walczyć z Bossami Deeplingów oraz zdobyć addony do Deeplings Outfitu.

  • Po 5 dniach Stage 3 się zamyka,
    • jeśli bite były bossy Deeplingów, to wróci do Stage 2,
    • jeśli jednak nikt ich nie bił to wróci do Stage 1.


Liquid Black Stage3-1.png


Tanjis

Tanjis.gif


Jest on najsłabszym z bossów Deeplingów. Po zabiciu bossa można wziąć nagrody ze skrzynki (jeśli ich nie weźmiemy nie będziemy mogli go bić w następnym tygodniu), ale jeśli chcemy zabić inne bossy podczas tego stage, należy wziąć wszystkie nagrody ostatniego dnia lub po zabiciu wszystkich bossów.


Obujos

Obujos.gif


Jest on drugim pod względem siły bossem Deeplingów. Po zabiciu bossa można wziąć nagrody ze skrzynki (jeśli ich nie weźmiemy nie będziemy mogli go bić w następnym tygodniu), ale jeśli chcemy zabić inne bossy podczas tego stage, należy wziąć wszystkie nagrody ostatniego dnia lub po zabiciu wszystkich bossów.


Jaul

Jaul.gif


Jest on najsilniejszym bossem Deeplingów. Po zabiciu bossa można wziąć nagrody ze skrzynki (jeśli ich nie weźmiemy nie będziemy mogli go bić w następnym tygodniu), ale jeśli chcemy zabić inne bossy podczas tego stage, należy wziąć wszystkie nagrody ostatniego dnia lub po zabiciu wszystkich bossów.