Fibula

Użytkowniku! Tibia Wiki nie wymaga pobierania CZEGOKOLWIEK, więc jeśli widzisz komunikat zalecający coś ściągać - wiedz, że to na pewno dzieło hakera. Zwracaj również uwagę na to, gdzie przekierowuje dany link zewnętrzny.
Pamiętaj, że wszelkie przejawy wandalizmu na stronach możesz cofać samodzielnie, jeśli administrator się spóźnia. Sprawdź.

Fibula

Z Tibia Wiki

Spis treści

Historia

Wyspa Fibula jest położona na południowym-zachodzie od kontynentu. Znajduje się tu wioska o tej samej nazwie, której mieszkańcy utrzymują się z rybołówstwa, rolnictwa i polowania. Jednak spokojną atmosferę wyspy zakłócają niebezpieczne podziemia miasta. Wyspiarze żyją w ciągłym strachu, że może się im przydarzyć ten sam los co mieszkańców wyspy Calcanea na północy: pewnego dnia ogromny pająk wyszedł z podziemi i zabił ich wszystkich. Na dodatek w wodach między kontynentem, Fibulą i Calcaneą często pojawia się wielki potwór morski, przez którego żaden żeglarz nie odważy się zapuszczać w te rejony. Jedyna droga na Fibulę prowadzi przez podziemny tunel.

Informacje

Fibula to mała wioska, położona na wyspie znajdującej się nieopodal Thais. Nie znajdziemy tutaj króla, czy jakiejś osoby rządzącej - na Fibuli znajdziemy jedynie sędziów.

Wioska ta, jest bardzo popularna wśród Tibijczyków z racji tego iż jej mieszkańcy zajmują się skupem dość powszechnych przedmiotów których mimo wszystko nie skupuje nikt inny w całej Tibii. A mianowicie chodzi o łuki i kusze. Odpowiednio - 130 i 160 gp. W przeszłości tam było też jedyne miejsce sprzedaży Hatchetów.

Miejsce to jest lubiane także z racji swych rozległych podziemi (można się dostać do nich przez miejską studnię), w których znajdziemy wiele potworów zarówno dla początkujących (m.in Orki, Rotwormy i Carrion Wormy), jak i dla średnio doświadczonych wojowników (bonelordy, Demon Skeletony). Należy również dodać, że gdzieś głęboko pod ziemią czeka na nas wartościowy skarb.

Ale nic nie jest piękne - ktoś wybudował kiedyś ogromną ścianę wraz z drzwiami. Aby się przez nie przedostać, należy zaopatrzyć się w klucz, który można kupić po horrendalnej cenie od sędziego Dermota (2000 gp).
Chociaż może znajdzie się na wyspie ktoś, kto sprzeda taniej?


Podobnie jak nazwa Tibia (znacząca w języku angielskim kość piszczelową) tak i Fibula to jedna z kości w ludzkiej nodze - kość strzałkowa.

Mapa

Grafika:Fibula.png

Legenda

1 Podziemny tunel, łączący wyspę ze stałym lądem.
2 Fibula Clanhall, Guildhall.
3 Młyn.
4 Mino Bar.
5 Red Rose, Guildhall.
6 Dom sędziego, NPC Dermot.
7 Meble, NPC Eddy.
8 Wieża Meteorologiczna.
9 Kapliczka.
10 Główny handlarz Fibuli, NPC Timur.
11 Mercenarys Tower, Guildhall.
12 Przystań, NPC Simon The Beggar.
13 Tratwa, NPC Kamil.

Zadania

Zadania w całości wykonywane na wyspie

Nazwa Wymagany poziom PACC Nagroda
Deeper Fibula Quest 50 Nie


Zadania, których część wykonuje się na wyspie

Nazwa Wymagany poziom PACC Nagroda
The Ape City Quest - Tak
Postman Quest - Tak
Grafika:Arrow_Red.png Jest to skrócona informacja o Shadows of Yalahar Quest. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację, kliknij tutaj, zaś tutaj, by ją schować.
Znany również jako: Training Dummy Quest
Nagroda: Dostęp do Target Dummy, możliwość handlowania z Telasem, 25k doświadczenia.
Lokacja: Edron, Stonehome, Yalahar, Mintwallin, Hellgate, Carlin, Kazordoon.
Wymagany poziom: 75
PACC: Tak
Potwory, które można napotkać po drodze: Earth Elemental, War Golem, Worker Golem, Damaged Worker Golem, wszystkie rodzaje Minotaurów i Orców, Rotworm, Carrion Worm, Skeleton, Ghoul, Mutated Human, Nightmare, Destroyer, Plaguesmith, Rift Scythe, Rift Worm.
Legenda:
What a foolish Quest 30 (do ukończenia 40) Tak
Beggar Outfits Quest - Tak

Galeria